Biblioteczka Maluszka
Seria Moja pierwsza książeczka obejmuje cztery dwunastostronicowe tomiki. Każdy z nich to gratka dla małego czytelnika: okazja do ćwiczenia zmysłów i poznawania nowych słów, ale przede wszystkim – zaproszenie do wspólnej, rodzinnej lektury.

Z książeczek prawdopodobnie najbardziej skorzystają malcy od trzeciego miesiąca życia – książeczki nie zawierają bowiem wyłącznie czarno-białych obrazków, które zwykle poleca się... noworodkom. Kontrastowe barwy zostały tu wykorzystane jako tło, dzięki czemu dzieci mogą dokładniej przyjrzeć się wyrazistym obiektom (często jedno lub dwukolorowym) z błyszczącymi elementami. A starannie wykonane, rozwijające zmysł estetyczny ilustracje mają duże szanse, by zyskać uznanie dorosłych.

Lekkie, kartonowe książeczki z łatwością skuszą nie tylko zupełnie małych, ale też nieco większych czytelników – np. tych, którzy do domowej biblioteczki docierają już samodzielnie. Kolorystyka, tematyka, zróżnicowana faktura obrazków (elementy matowe oraz błyszczące i śliskie) przyciągną ich uwagę, a rozmiar i waga książeczek – zapewnią... bezpieczną lekturę.

Przeciwieństwa, Kolory, Zwierzęta, Pojazdy to także idealne propozycje dla malców posiadających rodzeństwo. Nawet niewiele starsi brat czy siostra będą mogli „poczytać” niemowlęciu. Wspólna lektura to znakomity sposób na spędzenie czasu z kimś, kto jeszcze nie buduje z klocków, nie gra w piłkę, nie nadaje imion lalkom...

Wspólne czytanie to także okazja do dzielenia się wiedzą o świecie. To kura, która znosi jajka. A to krowa, która daje mleko. Z mleka robi się masło i sery.

To jest owca, która ma miękkie futerko. A to koń – nie ma futerka, ale sierść i piękną grzywę oraz ogon.

Co więcej, Moja pierwsza książeczka może okazać się ciekawą lekturą także dla kilkulatków. Jednowyrazowe podpisy pod obrazkami to zachęcająca lekcja czytania dla bardzo początkujących czytelników, a przejrzyste i miłe dla oka ilustracje stanowią inspirację dla wyobraźni i zachętę do wykonywania wzorowanych na nich obrazków.

Książeczki bywają też stymulatorem aktywności – często lepszym niż większość zabawek dla niemowląt. U nas zachęcały do obrotów i pełzania, a wyciągnięta ku nim rączka podejmowała zaskakujące próby: nie przyciągnięcia do buzi, ale... obrócenia kartki!
14 listopada 2016

Tytuł: Moja pierwsza książeczka. Zwierzęta