Marysia i ubieranie
Marysia to bardzo sympatyczna i radosna dziewczynka. Przeżywa mniej lub bardziej niezwykłe przygody i zawsze towarzyszy jej mały psotnik – chomik Gryzek. Przedszkolaki bardzo lubią książki o Marysi, bo opowiadają one o ważnych sprawach. Kolejna opowieść o małej misi nosi tytuł Marysia ubiera się sama.

Ubrania to żaden problem dla Marysi. Dziewczynka sama potrafi wszystko zdjąć, ale zwykle nie zastanawia się, co się dzieje z pozdejmowanymi ubraniami, które w dodatku rozrzuca po całym mieszkaniu. Pewnego ranka dziewczynka musiała ubrać się całkiem sama, gdyż mama była bardzo zajęta. Niestety, okazało się, że ubieranie nie jest wcale takie proste, jak rozbieranie. Marysia przeglądała szafę, ale nie mogła się zdecydować, co założyć. Kiedy się wreszcie zdecydowała, czerwona sukienka okazała się za mała! A Gryzek, jak to Gryzek, wcale nie pomagał, ale rozmyślał, co by tu zbroić! W końcu po wielu trudach Marysia ubrała się sama, zupełnie bez pomocy! Czy dziewczynka wszystko założyła poprawnie? Czy mama pochwaliła Marysię? Każdy przedszkolak, który ma problem z samodzielnym ubieraniem, powinien koniecznie posłuchać opowiadania Marysia ubiera się sama.

Książki Nadii Berkane z ilustracjami Alexis Nesme są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkolaki bardzo lubią sympatyczną i rezolutną misię Marysię. Opowiadania z tej serii poruszają tematy bliskie dzieciom, a zarazem uczą je mądrych i poprawnych zachowań. Każdy przedszkolak, który nie potrafi się jeszcze zupełnie samodzielnie ubrać, po lekturze książki o Marysi, będzie wiedział, że nie jest to czynność najprostsza, ale na pewno możliwa do zdobycia.

Opowieść Marysia ubiera się sama jest doskonałym początkiem do rozmów z dziećmi o tym, że ubrania porozrzucane po domu same nie znikają, brudne - same się nie piorą, a wysuszone - same nie układają się na pólkach! To także dobry przyczynek do angażowania maluchów do wypełniania prostych obowiązków domowych, począwszy od zadbania o własne ubrania.

Bardzo serdecznie polecam książkę Marysia ubiera się sama oraz inne opowiadania z tej serii! Przy Marysi świetna zabawa i nauka są gwarantowane.
Katarzyna Kulawik
14 marca 2016

Katarzyna Kulawik
Z wykształcenia jestem pedagogiem, od prawie trzech lat pracuję w przedszkolu. Książki to moja wielka pasja, którą staram się zarażać moich podopiecznych. Od września prowadzę w przedszkolu zajęcia o charakterze bajkoterapeutycznym, na których wspólnie z dziećmi uczymy się akceptować różne emocje, a także rozmawiamy o małych i dużych problemach przedszkolaków oraz staramy się je rozwiązywać.

Od maja ubiegłego roku prowadzę bloga o książkach www.ksiazkowelove.wordpress.com. Polecam na nim wartościową literaturę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Serdecznie zapraszam do odwiedzania.

Tytuł: Marysia ubiera się sama
Autor: Berkane Nadia, Nesme Alexis
Wydawnictwo: Debit
Miejsce i rok wydania: Bielsko-Biała 2016