Pierwsze spotkanie
Trudno przecenić wartość pierwszego spotkania. Zwykle decyduje ono o chęci pogłębienia bądź przerwania znajomości. Aby przyniosło owoce trzeba zadbać o towarzyszącą mu atmosferę: stworzyć klimat na tyle ciepły, by pierwsze lody stopniały nim osiągną rozmiary góry lodowej i zatrzymają bieg rozmowy. Jak tego dokonać, gdy pragnie się zapoznać ze sobą znającego ledwie kilkadziesiąt słów małego człowieka z największą tajemnicą świata?

Jak zaaranżować spotkanie malca z wiarą? Ci, którzy pragną, by ich pociechom chrześcijaństwo kojarzyło się przede wszystkim z radością, nadzieją i zachwytem nad pięknem wszechświata, śmiało mogą sięgnąć po publikację Wydawnictwa WAM – Moja Biblia. Kartonowe strony i ciepła kolorystyka bez wątpienia przyciągną uwagę najmłodszych czytelników, dzięki czemu będą oni mogli poznać najważniejsze wydarzenia Starego i Nowego Testamentu (jak np. stworzenie świata, wygnanie z Raju, potop, wyprowadzenie z Egiptu) oraz ich bohaterów (wystarczy wspomnieć o Adamie i Ewie, Abrahamie, Mojżeszu, Dawidzie, Salomonie, Danielu oraz – oczywiście – Jezusie i Jego uczniach). Lekturę bez wątpienia ułatwią przejrzysty układ treści oraz zwięzły i zrozumiały tekst, jednak zdecydowanie to nie one stanowią największą wartość książki. Jej prawdziwym bogactwem są żywe, barwne i pogodne ilustracje – Moja Biblia, niczym średniowieczna Biblia pauperum, zdaje się przemawiać za pomocą pełnych wymowy obrazków, zachęcając do stawiania pytań i pogłębiania wiedzy.

Jak łatwo się domyślić powyższa publikacja nie uczyni ze swych odbiorców światowej sławy biblistów. Jednak to spotkanie może przyczynić się do czegoś równie ważnego – zachęcić do coraz lepszego poznawania biblijnego świata i prób odkrywania kolejnych tajemnic wiary.
24 stycznia 2012

Tytuł: Moja Biblia