Angielski dla najmłodszych
Współcześnie bez angielskiego ani rusz – o tym wiedzą wszyscy. Dlatego jego naukę (a przynajmniej tzw. „osłuchiwanie się”) należy zacząć jak najwcześniej. Jeszcze przed rozpoczęciem szkolnej edukacji wiele maluchów uczestniczy w prywatnych lekcjach – w przedszkolu, u korepetytora, a nawet w szkołach językowych. Co mają jednak począć rodzice, których nie stać na zapewnienie takiego luksusu swoim pociechom?

Sposobów nie brakuje – wystarczy skorzystać z własnych umiejętności, poszperać w Internecie, albo poszukać odpowiednich publikacji. Jedną z godnych polecenia jest książka Wydawnictwa Debit: Angielski. Słówka znajdziecie w alfabecie. Oprócz prezentacji kilkudziesięciu słówek (związanych przede wszystkim ze światem zwierząt), barwnie i przejrzyście zilustrowanych, posiada ona bardzo cenną zaletę – pozwala na interaktywną naukę. Poszczególne wyrazy, przypisane kolejnym literom alfabetu, zostały nagrane, dzięki czemu dzieci mogą równocześnie zapamiętywać znaczenie, pisownię oraz wymowę danego słowa. Zadanie to ułatwiają dodatkowo zabawne wierszyki, np.:

Mały kangur (kangaroo) lubi brykać,
z torby skrycie się wymykać.
Kangurzyca się zeźliła,
klucz (key) do torby zamówiła.

Dzięki tym wesołym rymowankom, barwnym ilustracjom oraz licznym nagraniom (które niekiedy oprócz wymowy danej litery zawierają dźwięki wydawane przez poszczególne zwierzęta), książka może stać się źródłem nie tylko wiedzy, ale i doskonałej zabawy. A jej cena jest prawdopodobnie zbliżona do kosztu jednej (!) prywatnej lekcji angielskiego.
10 marca 2011

Tytuł: Angielski. Słówka znajdziecie… w alfabecie
Autor: Paulina Kielan
Wydawnictwo: Debit