Subskrybuj nasz newsletter
PIRAMIDA układanka edukacyjna
Dzisiaj zaprezentujemy „Piramidę” grę logopedyczną. Gra jest świetną alternatywą dla nauczycieli, logopedów i rodziców podczas ćwiczeń z dziećmi. Prezentowana wersja zawiera 25 zadań dotyczących utrwalania liter b-p, d-t, w-f. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Dobrze, żeby dziecko, które chce zagrać w „Piramidę”, umiało już czytać. Zasady są proste, budowanie piramidy odbywa się na zasadzie gry w domino. „Piramida” łączy zabawę z nauką, rozwija u dziecka zdolność zapamiętywania i wzmacnia koncentrację.Nasze spotkanie z „Piramidą”

„Piramida” składa się z 25 tekturowych trójkątów. Trójkąty mają na bokach umieszczone litery b-p, d-t, w-f lub wyrazy, w których tych liter brakuje.

Gra bardzo nas zaciekawiła, więc szybko zabraliśmy się do układania „Piramidy”. Niestety, chociaż Miłosz radzi sobie już z czytaniem, odczytywanie wyrazów z luką nie było dla niego zbyt proste. Trudno też szybko zorientować się, czy literka przy boku trójkąta to np. „d” czy „p” – zależy to od tego, jak ułożymy trójkąt. Budowaniem piramidy zajęła się więc głównie mama… Musiała przy tym pamiętać, że trójkątów nie układamy w sposób dowolny. Trzeba dobrze przemyśleć, jak dołożyć dany trójkąt, aby powstała piramida.

Młodsze dzieci potraktowały „Piramidę” jako układankę – z trójkątów mogą powstać nowe, oryginalne figury. Tak zbudowały np. sześciokąt. Nadarzyła się zatem okazja, aby poznać nową figurę geometryczną, a przy okazji jej własności – składa się z sześciu trójkątów.

Podsumowując: uważam, że gra spełni swoje zadanie – pomoże dzieciom rozróżniać literki b-p, d-t, w-f, ale jest przeznaczona dla starszych dzieci.
  Plusy:
 • oryginalne opakowanie w kształcie trójkąta;
 • solidne wykonanie – mocne kartonowe trójkąty;
 • interesująca alternatywa dla nudnych ćwiczeń logopedycznych;
 • atrakcyjna układanka dla młodszych dzieci;
 • solidnością wykonania i trwałością.
  Minusy:
 • przeznaczona dla starszych dzieci niż sugeruje minimalny wiek podany na opakowaniu (raczej niewielu sześciolatków sobie z nią poradzi);
 • ciężko szybko odróżnić literki, np. „p” i „d”.
Sylwia JacekKOMENTARZE


KATALOGI
 
Projekty
PROMUJEMY


WSPÓŁPRACUJEMY

Copyright by Biblioteczka Malucha 2010-2017, Kontakt: redakcja@biblioteczkamalucha.pl
Korzystamy z ciasteczek w przyjaznych zamiarach, poznaj naszą politykę prywatności.