Bohater ze śniegu - prace konkursowe
Prezentujemy prace uczestników konkursu Bohater ze śniegu, którego zadaniem jest powiązanie dziecięcej literatury z uwielbianym przez dzieci zimowym białym puchem. Czyli po dwakroć fantastyczna zabawa!

Rzeźba Piotrusia przedstawia bohatera książki Urszuli KozłowskiejWielkanoc zajączka.

Śnieżną wersję żółwia Franklina przesłała Pani Teresa Stróżewska.

Sympatyczny jeżyk wykonany przez Łukaszka (3 lata) jest bohaterem ksiażki Bogusława Michalca pt. Mały jeż. Bajki na spokojny sen, wydanej przez Wydawnictwo Aksjomat.

Kasia (5 lat) prezentuje uśmiechniętego bohatera Książki rozkładanki. Wesoły Bałwanek, wydanej przez Wydawnictwo Wilga.

Lidzia (10 lat) i Darusia (7 lat) ulepiły smutnego bałwana, wzorowanego na bohaterze baśni Hansa Christiana Andersena Bałwan ze śniegu. To jedna z ulubionych baśni. Miałyśmy cichą nadzieję, że będzie jeszcze u nas śnieg i ulepimy coś więcej, ale dwa dni po ulepieniu tego śnieg stopniał i...ani widu, ani słychu...śniegu oczywiście..:)

Autorstwa wspomnianych Miłośniczek baśni Hansa Christiana Andersena jest także niezwykle dostojna i majestatyczna Królowa Śniegu, spoglądająca z góry na wszystkich choćby ze względu na swój 2-metrowy wzrost!