Subskrybuj nasz newsletter
Auta
Jak wykonać własny samochód? Uczestnicy naszego konkursu Stwórz własny samochód udowadniają, że żadne drogie materiały nie są tu potrzebne, wystarczą zwykłe kartony, puszki lub… cokolwiek, co znajdziemy pod ręką. Podstawowy składnik jest tylko jeden – wyobraźnia.

Zobaczcie sami!

Niezwykle pojemny samochód latający Miłoszka

Pojazd przyszłości Karolka

Książkorówka - projekt Janka (lat 4), opis jego Mamy:

Autor twierdzi, że to ciężarówka. Według mnie to raczej traktor – ale taki ekstra – kto pamięta "Ciągnik Blendersów”, ten wie ( Janek jeszcze za młody...).

Najważniejsza jest przyczepa, żeby można było wozić towar tu i tam. Koła części napędowej oczywiście duże i ruchome. Do przyczepy – ku wielkiemu rozczarowaniu projektanta – niestety takich kół zabrakło (trzeba będzie dokupić serków). Niedokończone są także felgi – muszą być srebrne, więc czeka mnie też zakup folii aluminiowej... Na szczęście udało się znaleźć pudełko z odpowiednio dużą szybą przednią i kilka kolejnych - na silnik dużej mocy. Proszę zwrócić uwagę na skomplikowany mechanizm wycieraczki - odpowiednio długiej, dotykającej do szyby i ruchomej (one są bardzo ważne! Wszystkie auta muszą mieć wycieraczkę!). Jako że Janek lubi auta, ale często nad samochody przedkłada pociągi, kierowcą jest oczywiście maszynista.

Frajdy było co niemiara, a teraz jest czym dowozić książki do czytania przed snem
.

Zygzak McQueen Łukaszka

Ci, którzy mają ochotę osobiście wcielić się w kierowcę Zygzaka, mogą skorzystać z instrukcji pani Eweliny:

Łukaszek lubi się ścigać tak jak Zygzak McQueen, dlatego bardzo chciał zrobić właśnie taki samochodzik. Zrobiliśmy go z dużego kartonu, rolki po ręczniku kuchennym, kolorowego papieru i tasiemek, na szelki, aby można było go założyć. Z kartonu odcięliśmy górę i dół. Obkleiliśmy go papierem kolorowym. Z odciętej tektury z dołu i góry kartonu wycięliśmy koła na kierownicę i koła. Je również obkleiliśmy kolorowym papierem. Potem przymocowaliśmy do kartonu wstążki na szelki. Rolkę po ręczniku kuchennym także obkleiliśmy i przymocowaliśmy ją do samochodu. W kółku na kierownicę wycięliśmy otwór. I założyliśmy je na rolkę po ręczniku. Dzięki temu kierownicą można kręcić, co jest bardzo ważne, bo Łukaszek to uwielbia. Na koniec przykleiliśmy koła i światła, i rysunek Zygzaka po bokach. Łukaszkowi bardzo się podoba taki samochodzik.

Wyścigówki Kluski i Precla

Chcielibyście stworzyć własne wyścigówki? To wcale nie takie trudne! Oto krótki instruktarz od ekipy Ohanablog.pl:

Auta robiliśmy z rolek papieru toaletowego i malowaliśmy farbkami. Zabawy (a później mycia) było co nie miara, przesyłamy więc również 2 fotki z "procesu produkcji".

Za finalne dekoracje i wycinanie kół odpowiada Matka, kolor aut zapewniła Kluska (2 lata), zaś klejenie kół i częściowe malowanie to robota Precla (4 lata).

Bardzo fajnie się bawiliśmy!


Domowy walec drogowy

Synek nie mógł sie zdecydować, dlatego dodaliśmy zdjęcia 2 samochodów: śmieciarki zrobionej z puszki plastikowej po mleku i z opakowania po Rafaello oraz walca drogowego zrobionego z pudełek, rolki po papierze, tektury oraz platikowych łyżeczek.

Mleczna śmieciara

Iluż chłopców marzy o takiej śmieciarze! A tak niewiele trzeba, by ją wykonać! Pani Aniu – gratulujemy pomysłowości i staranności!

Samochód rodzinny Zosi

Komentarz twórczyni: zaprojektowany przeze mnie samochód ma wagoniki, żeby każdy mógł podróżować w spokoju.

Zabawa inspirowana książką Opowiem ci, mamo, co robią auta.Zobacz także Stwórz własny samochód - konkurs, którego efektem są powyższe prace.


KOMENTARZE


KATALOGI
 
Projekty
PROMUJEMY


WSPÓŁPRACUJEMY

Copyright by Biblioteczka Malucha 2010-2017, Kontakt: redakcja@biblioteczkamalucha.pl
Korzystamy z ciasteczek w przyjaznych zamiarach, poznaj naszą politykę prywatności.