Subskrybuj nasz newsletter
Domek czereśniowy
Zabawa wyjątkowa w swej prostocie. Jej przygotowanie zajmuje zaledwie kilka chwil, a wymaga posiadania jedynie… zabawek. W dodatku w wariancie podstawowym Domek Czereśniowy to znakomita propozycja nawet dla naprawdę małych szkrabów!

Ci, którzy zetknęli się z serią książek obrazkowych o Ulicy Czereśniowej, z pewnością od razu zrozumieją, w czym rzecz. Podobnie jak w poszczególnych tomach, tak i tutaj podglądamy mieszkańców, wykonujących najrozmaitsze czynności w tej samej chwili.

Najambitniejsi mogą oczywiście spróbować odtworzyć cała ulicę. Ale tak naprawdę wystarczy choćby tylko jeden budynek – blok.

Warto podkreślić, że Domek Czereśniowy to zabawa dla dzieci w różnym wieku. Już chociażby dlatego ma szansę znakomicie sprawdzić się w przypadku rodzeństwa.

Roczne dziecko raczej nie omieszka wykorzystać okazji do przećwiczenia jednej ze swych ulubionych umiejętności: wyjmij – włóż – wyjmij – włóż – wyjmij – włóż – wyjmij… (i tak gdzieś do nieskończoności – albo przynajmniej w jej pobliże. Co ciekawe, zawsze kończąc na wyjmij lub rozrzuć). Dwu-, trzylatek prawdopodobnie z ochotą przystąpi do budowy bloku (przy okazji ćwicząc znajomość kolorów oraz kojarzących się z nimi przedmiotów). W tym wieku niektóre dzieci zaczynają już samodzielnie odgrywać scenki, tworzą dialogi i własne historie.

A co z jeszcze starszymi dziećmi? I one mogą snuć opowieści, tyle że jeszcze bardziej złożone, o realnej lub – chyba częściej - absurdalnej fabule (która wiele nam powie o ich wyobraźni, aktualnych przeżyciach, nastroju, ewentualnych problemach). Zaciekawić je może także zabawa ćwicząca pamięć, podczas której lokatorzy będą zamieniali się mieszkaniami, spacerowali (kogo brakuje?) lub zapraszali gości.

Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele! Dlatego zapraszamy – i do zabawy i do lektury!

Zabawa przygotowana w ramach projektu Przygody z książką.Propozycje wszystkich uczestników projektu można znaleźć TUTAJ


KOMENTARZE


KATALOGI
 
Projekty
PROMUJEMY


WSPÓŁPRACUJEMY

Copyright by Biblioteczka Malucha 2010-2017, Kontakt: redakcja@biblioteczkamalucha.pl
Korzystamy z ciasteczek w przyjaznych zamiarach, poznaj naszą politykę prywatności.